Ruské vízum – ohlasy

Platné ruské vízum, je dále povinnou částí, pokud si zajišťujete návštěvu této země. Předně radím zamyslet se, po jakou dobu budete pobývat v zemi. Na tom je založen typ víza, které je vyžadováno na vstup do Ruské federace. Když přemýšlíte jak si zařídit ruské vízum, doporučuji kontaktovat agenturu, která má v tomto směru zkušenosti .

Několik měsíců zpět se o tom přesvědčil i můj přítel. Rozhodl se letět do Moskvy. Vyřizování podkladů pro vízum a rezervaci letenky odsouval, a potom si najednou uvědomil, že nemá dost času a neví co má vlastně dělat. Takže hledal spolehlivou společnost.

Kontaktoval společnost PartnerCIS v Praze 6, která vízum i letenky pro Rusko zprostředkovává. Tam mu řekli, jaké papíry jim má předat pro ruský konzulát a také za jak dlouho získá vízum. Zajistili mu profesionální podporu s realizací ruských víz a letenek.

Nejzajímavější pro něho bylo to, že si konkrétní zadání víza pro Rusko a letenku směl rezervovat internetem pomocí online objednávky přímo na webu. Na webu byla i velmi užitečná kalkulačka, kde si bylo možné spočítat celkovou cenu nebo jen cenu části služby. Poté bylo už jenom třeba připravit si úřední fotografii, cestovní pas a zaslat to na adresu agentury. Specialisté této agentury, zařídili vše nutné. Připravené vízum i letenku posílají EMS českou poštou nebo předají osobně.

A proto dostal ruské vízum i letenku včas, a za dobrou cenu. A poté jen prohlásil, že pokud by někdo z jeho kamarádů potřeboval odpovídající vízum pro Rusko určitě by jim poslal odkaz na tuto společnost.

V Moskvě se mu moc líbilo a už chystá cestu do Petrohradu. Možná mě příště vezme s sebou.

Firma PartnerCIS s r o, provozuje kancelář i ve Zlíně.

Šárka C.

 

Ruské vízum

Vyskytla se před Vámi nečekaná povinnost a tou není nic menšího než vyřízení ruského víza? Nevíte si rady, jak postupovat nebo od čeho se odpíchnout?

Nejprve zvažte,  jaký druh víza potřebujete. Ruské vízum má vícero podob. Můžete získat turistické, služební, návštěvní nebo tranzitní vízum. Musíte zároveň vědět, jak dlouho se budete v Ruské federaci zdržovat. Pokud jen projíždíte do jiné země, bohatě postačí tranzitní vízum. Pokud plánujete jet do Ruska na návštěvu, například za rodinou, pak zvolte návštěvní vízum. Pokud se Vaše cesta týká pracovních záležitostí, pak bude nejvhodnější služební vízum. A konečně, pokud se jedete do Ruské federace pouze rekreovat a poznávat krásy této velké země, pak zvolte turistické vízum. Délky pobytu se liší. Zpravidla se však jedná o zhruba měsíc nebo více.

Nyní je potřeba si opatřit samotnou žádost o ruské vízum. Na internetu můžete najít návody na vyplnění nebo formuláře, ale nejlepší bude, pokud se informujete přímo na příslušné ambasádě. Tyto naleznete v Brně, v Karlových Varech nebo v Praze. Ruské vízum Vám bude vystaveno během deseti dnů od podání žádosti nebo i do tří dnů, pokud na něj spěcháte a Váš odjezd se už blíží.

Ceny víz se pohybují kolem tisícikoruny v delší variantě vystavení. Pokud potřebujete expresní vízum, pak bude cena samozřejmě vyšší.

Ruské vízum bohužel není jediným dokumentem, který budete potřebovat pro vycestování. Musíte mít cestovní pas s platnou fotografií, jeho kopii, dále se jedná o kopii zdravotního pojištění. Dalším typickým dokumentem je pozvánka. Ta se zase dělí dle druhu víza. Jedná se o turistický voucher, soukromou pozvánku nebo o služební pozvánku.

Pokud si jste jistí, že máte aktuální a platné dokumenty a můžete tedy vycestovat bez větších či menších problémů, pak se soustřeďte na to, co je vhodné si s sebou vzít na cestu nebo jak budete cestovat. Díky solidnímu dopravnímu spojení si také můžete vybrat, jak budete cestovat. Například vlakem můžete být v Ruské federaci již za pár hodin.