Jak jsem vyřizovala vízum do Ruska

Jak jsem vyřizovala vízum do Ruska

Jako mladá jsem věděla o tehdejším Svazu sovětských socialistických republik téměř vše. Učila jsem se ve škole o historii této země, o jejím geografickém členění, o jednotlivých známých městech i její jazyk. Vždycky jsem snila podívat se do Moskvy nebo do tehdejšího Leningradu (dnešního Sankt Petěrburgu) a navštívit místa, která jsem znala z fotografií a knih. Tehdy se příležitost nenaskytla.

Rozhodla jsem se splnit si svůj dětský sen nyní po téměř dvaceti pěti letech. K návštěvě podle rozlohy největší země světa a podle počtu obyvatel deváté země na světě je třeba vyřídit vízum do Ruska. Začala jsem tedy pátrat, kde si takové vízum do Ruska opatřím. Na rozdíl od doby mého dětství se dnes nabízí celá řada možností, jak získat informace.

Vše potřebné je na webových stránkách ministerstva zahraničních věcí, Velvyslanectví České republiky v Moskvě či Generálním konzulátu České republiky v Sankt Petěrburgu. Zadala jsem si do internetového vyhledávače “vízum do Ruska” a zjistila jsem, že u nás existuje velké množství cestovních kanceláří a agentur, které vízum do Ruska zprostředkují na objednávku. Zaujaly mě webové stránky ruskevizum.cz, a to jak svou grafickou úpravou, přehledností, tak i množstvím informací, které poskytují.

Firma nabízí své služby jak v Praze, tak i ve Zlíně, je možné si jejím prostřednictvím sjednat i potřebné pozvání, cestovní pojištění, letenku či ubytování. Podle dostupných informací jsem si vybrala druh víza turistické, druh pozvání, rychlost vyřízení na konzulátu, cestovní pojištění a způsob předání klientovi a spočítala si přesně předběžnou cenu víza do Ruska. Potom už stačilo jen navštívit některou z poboček firmy, případně sjednat si služby on-line a hotové vízum do Ruska si nechat poslat EMS nebo osobně převzít na pobočce.