Vízum do USA

Znáte ty šílené nápady, kterých když se někdo chytne, vzniknou úžasné vzpomínky a skvělé zážitky? Já ano. Asi před rokem jsme seděli s kamarádem v hospodě a přemýšleli, co se bude dít o prázdninách. Zjistili jsme, že kdybychom dali všechny zkoušky na první pokus, můžeme cestovat skoro čtyři měsíce. Chce se nám trčet v ČR? – jedna z otázek, která padla ten večer asi desetkrát, po dlouhé debatě a asi pěti pivech se naše fantazie stala mnohem barevnější Petr mi řekl: ,, Zítra zjisti, jak se dá vyřídit vízum do USA.“ Po pěti pivech mě ani nenapadlo ptát se proč, a tak jsem přikývla hlavou a uznala za vhodné jít spát.

Další den ráno mi kromě bolesti hlavou proletělo pár vzpomínek mezi kterými bylo i vízum do USA. Jen tak z hecu jsem tedy ověřila, co a jak je třeba a volala Petrovi. Ten řekl, ať začnu šetřit, že koncem května vyrážíme a že se odpoledne sejdeme a řekneme si, jak vyřešíme vízum do USA. Polil mě pot, když jsem zjistila, že to asi nebude úplně hračka vízum získat. Čekal nás totiž kromě shánění různých dokumentů, vyřizování pasu a focení se také ústní pohovor.

Jedním z dokumentů, potřebných pro vyřízení víza do USA bylo potvrzení o práci, či studiu. Vzhledem k tomu, že na studium bychom asi neměli finance, sehnali jsme si práci. Každá zkušenost dobrá, a tak jsme zvolili hned první pracovní nabídku asistentů v řeznictví.

Výpis z účtu, potvrzení o zaplacení víza, preference z předchozího zaměstnání, tohle vše a ještě víc jsme s sebou vezli směr Praha, kde na nás čekal konzulátní úředník a pohovor mohl začít. Vše proběhlo a my se vraceli domů čekat na vyjádření, zda nám tedy vízum do USA schválí. Schválili a my se tak mohli vydat vstříc osudu.

A tak Vám teď, přátelé, říkám – ten shon a chaos stál za to. Vízum do USA se prostě vyplatí. Tak seberte odvahu a ukažte úředníkům, že vás papírování nemůže odradit.

Naši partneři nabízí i vízum do USAwww.usa-esta-letenky.cz