Rusko a ruská víza

Rusko, je země, která je nám velmi blízká. S Ruskou federací máme společnou část dějin a jazykem si jsme také velmi blízcí, nepočítaje, že „Mrazíka“ zná snad každé malé dítě. Přesto ne každý má v dnešní době ucelenou představu o této zemi – zvláště pak mladí lidé, kteří tíhnou spíše k Západu. Angličtina je dnes velkým hitem a na „starou dobrou“ ruštinu se postupně zapomínalo. Dnes se ale ruština opět vrací a ruská víza jsou stále žádanější. Proč tak tomu je? V době, kdy padl komunistický blok, se lidé začali orientovat na země západní Evropy a především USA. Bylo to pro ně něco nevídaného, krok úplně jiným směrem. Pokud chtěli na Západě uspět, museli počítat s tím, že se rusky nejspíš nedomluví. Předpokladem byla tedy angličtina.

Dnes se doba ale posunula a my se díváme jiným směrem. Angličtina je dnes považována za naprostou samozřejmost a ve velkém se vyučuje na všech základních, středních a vysokých školách. Lidé v pracovním poměru musí odolávat náporu mladých absolventů a rovněž se vzdělávat a to i po stránce jazykové. Není tedy divu, že je na trhu práce opravdu konkurence. Je tedy nanejvýš žádoucí umět něco, co je žádané a přesto nás odlišuje. Angličtina je fajn, ruská víza si bude spíše vyřizovat zaměstnanec, který ovládá i ruštinu a na pracovní cestě svými znalostmi oslní.

Proč víza zrovna do Ruska?

Rusko bylo a je často mediálně opomíjeno, takže se nám tolik nedostane do povědomí jako USA, Francie atd. Přesto je to jedna ze světových velmocí, která zaujímá nemalý podíl světové ekonomiky. Stále více českých i zahraničních firem s Ruskem spolupracuje, tudíž je znalost ruštiny jasnou výhodou a ruská víza nezbytností. Stejně jako většina zemí mimo EU má i Rusko vízovou povinnost. 

Jakým způsobem si vyřídit ruská víza?

Získat vízum není dnes žádným problémem. Spíše zde řešíme otázku, jak jej vyřídit co nejjednodušeji a nejspolehlivěji. Odpovědí jsou specializované společnosti, které nabízí kompletní servis, neopomínaje ani samotná ruská víza. Garanci jistoty a časovou úsporu tedy získáte, pokud víza vyřídíte právě prostřednictvím specializované agentury.