vízum Rusko

Profesionální rady ohledně víza – vízum Rusko

 

Chtěla bych se s vámi podělit s mými zkušenostmi, na své pracovní pozici ve firmě, která sídlí v Praze a ve Zlíně. Zabývala jsem se problematikou – vízum Rusko. Dále se o tuto problematiku zabývám, ale bohužel můj zdravotní stav mě nedovoluje dál pracovat. Měla jsem při sportu docela špatný úraz, z kterého se doteď dostávám. Takže jsem se ve volném čase, jak se říká, skoro „přizabila“.

Možná někteří lidé, kteří se o problematiku vízum Rusko nezabývají, tak ani netuší, že i v dnešní době existuje vízum Rusko, ale také do mnoho států světa, například vízum do Dubaje, Thajska, Číny, USA a Ruska. Stále je to aktuální problematika. Člověk si samozřejmě může i sám zařídit vízum, které vyžaduje Velvyslanectví Ruské Federace v České Republice. Ale člověk s tím stráví hodně a hodně času, než pochopí kdo vlastně co má na starosti, co vše potřebuje, jaké jsou tam dodací termíny, co kde má vyřídit. Je to mnoho starostí, i když Generální konzulát Ruské Federace je v Praze, Brně a Karlových Varech, tak každý zasvěcený člověk vám doporučí využít služeb specializované firmy přímo na vízum Rusko, která ví, co je vše potřeba. O všem vám přímo informuje, nemusíte složitě vyhledávat informace, nějaké výjimečné situace a drobnosti řešit.

Vždy mě bavilo lidem ulehčovat život, vlastně moje každá práce byla o pomoci lidem. A vyřízení záležitostí, které vízum Rusko vyžaduje, to je bezpochyby ulehčení.

Vždy jsem nového žadatele informovala o všech podkladech, které musí dodat, jako je pas, kopie pasu, fotografie, dále informace o formulářích a náležitostech, co bude potřeba vyplnit a k čemu co slouží. Také v první řadě samozřejmě seznámení s druhy víza, nechat mluvit zájemce, s čím k nám přichází, co od nás vše potřebuje a lidé nepotřebují jen samotné vízum Rusko ale také pojištění, letenku a jiné drobnější záležitosti.  Dále se pobavíme o časovém horizontu, kdy je potřeba vízum Rusko  vyřídit, stávalo se i že lidé mají pocit, že vizum Rusko třeba můžeme vyřídit ze dne na den. I při naší nejlepší vůli. Nejde to ze dne na den, proces, kterým vízum Rusko musí projít, tak potřebuje určitý čas a není to naší zásluhou, ale je to kvůli úřadům, ale je to čím dál lepší, musím říct.

Sem tam se mi i stalo, že lidé se ptali i na odlišné věci, než je vízum Rusko. Třeba co v Rusku jsou za zvyklosti, na kulturu, odlišnosti naší kultury. Lidé někdy potřebují si popovídat o tom, do čeho jdou při cestování nebo se jen tak pro sebe ujistit, že se nemají čeho bát, kdykoliv kdy potřebují odcestovat z jakéhokoliv důvodu. Je to individuální. Takže v ujištění jsem samozřejmě pokračovala dál, poskytala jsem jim všechny kontakty, kdyby cokoliv potřebovali, ať náš můžou kontaktovat a také že poté jich my kontaktujeme při vyřízení, jakým způsobem proběhne předání apod. Vždy jsem se ve své praxi setkala s pozitivními ohlasy a spokojeností a to mě hřeje dodnes.