Služební vízum do Ruska

Pracovní vízum do Ruska

Pracovní povinnosti jsou různorodé a může se stát, že po Vás bude chtít zaměstnavatel vycestování do zahraničí. V takovém případě budete potřebovat pracovní vízum. Kde ruské pracovní vízum vyřídit a co vše k tomu potřebujete?

  • Pracovní vízum do Ruska se vyřizuje podobně jako jiná ruská víza. To znamená, že vízum Vám vydá příslušný konzulát. V České republice se jedná o ruský konzulát v Brně, Praze nebo v Karlových Varech.
  • Pracovní vízum do Ruska bude mít následující postup vyřízení. Nejprve si musíte podat žádost (tato žádost se nazývá vízová anketa) spolu s dalšími dokumenty. Těmi jsou aktuální fotografie, pozvání, cestovní pas včetně jeho kopie (pas musí být platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu) a nakonec ještě kopie zdravotního pojištění, které je platné v Rusku. V případě pracovního víza je nutné zaslat scan pasu i fotografie předem!
  • Pracovní vízum do Ruska může být vystaveno na dva roky až pět let. Nepleťte si jej však s vízem služebním, které vám neumožní pobyt bez omezení.
  • Pozvání vám většinou vystaví firma, u které se chystáte pracovat. Pozor, lhůty pro vyřízení pozvání bývají zpravidla šest až osm týdnů.
  • Pracovní vízum se bude tak jako jiná víza vystavovat přibližně deset dní až dva týdny. Pokud na něj spěcháte a potřebujete své vízum dříve, je zde možnost vyřídit jej expresně, ale připlatíte si až dvojnásobek standardní ceny. 

Potřebujete pracovní vízum do Ruska? Neváhejte nás kontaktovat.

Zavolejte, napište nebo nás navštivte osobně

📞 +420 605 200 106

viza@partnercis.cz

🏠 Partnercis, s.r.o.
Pobřežní 620/3, budova IBC
Praha 8, 186 00