Turistické vízum

Již od 2 265 Kč

Služební vízum

Již od 3 099 Kč

Levné letenky

Již od 4 777 Kč

Arrow
Arrow
Slider

Pracovní vízum do Ruska

Pracovní povinnosti jsou různorodé a může se stát, že zaměstnavatel po Vás bude chtít vycestování do zahraničí. Pokud musíte náhle vycestovat pracovně například do Ruska, můžete narazit na problémy s vízem.

Pracovní vízum do Ruska se vyřizuje podobně jako jiná víza do Ruska. Pracovní vízum Vám vydá příslušný konzulát. V České republice se jedná o konzuláty v Brně, Praze nebo v Ostravě. Pracovní vízum má zpravidla platnost tři měsíce. Můžete si jej prodloužit přímo v Rusku.

Pracovní vízum do Ruska bude mít následující postup vyřízení. Čili, musíte si nejprve podat žádost (neboli vízovou anketu) spolu s dalšími dokumenty. Těmito jsou aktuální fotografie, pozvánka (pro pracovní vízum Vám ji vystaví firma, kterou chcete navštívit), cestovní pas včetně jeho kopie (který musí být platný po dobu pobytu) a nakonec je to kopie zdravotního pojištění, které je platné v Rusku.

Pracovní vízum do Ruska může být vystaveno na dva roky nebo až pět let. Nepleťte si jej se služebním vízem. Pracovní vízum Vám umožní pobyt bez omezení.

Pracovní vízum se bude tak jako jiná víza vystavovat přibližně deset dní nebo až dva týdny. Pokud na něj spěcháte a potřebujete své pracovní vízum do Ruska dříve, je zde možnost vyřídit jej expresně, ale připlatíte si až dvojnásobek standardní ceny. Obecně mají víza různý počet vstupů na území Ruské federace – můžete mít pracovní vízum s jedním nebo dvěma vstupy nebo i pro více vstupů. Zkontrolujte si tuto skutečnost ještě před odjezdem.

Pracovní vízum do Ruska není jediným druhem víz, jak bylo zmíněno, ale můžete mít ještě vízum služební, tranzitní, studijní, návštěvní nebo turistické vízum. Pracovní vízum, ale i jakékoliv jiné vízum si vždy vyřizujte včas před odjezdem a počítejte i s takovými nepříjemnostmi jako je neplatný pas nebo nutnost se jít vyfotit při vyřizování. Tyto skutečnosti Vám mohou vydání víza značně prodloužit.