Moskva

Imigrační oddělení v Moskvě

Pokud se rozhodnete pracovat v Rusku, čeká na vás mnoho papírování a administrativy. Mnoho kroků, potřebných pro to, aby byl váš pracovní pobyt v Rusku legální je možné provést v České republice, nebo je za vás zařídí agentura či zaměstnavatel. I tak se ale kontaktu s ruskými úřady nevyhnete.

Potřebná administrativa se dá rozdělit zejména do dvou oblastí:

  • Získání pracovního víza
  • Zajištění pracovního povolení

V obou případech budete mít co dočinění s Ústřední imigrační službou ministerstva vnitra RF. Tento úřad má za úkol regulovat veškeré cizince na území Ruska. Ať už hodláte do Ruska přijet za prací či jako turista, Imigrační služba bude mít hlavní slovo.

Většinu administrativy vyřídíte již v České republice, ale po příjezdu do Ruska povedou vaše kroky na místní úřad Imigrační služby. Pojďme se nyní podívat, kde se tento úřad v Moskvě nachází, a co všechno zde můžete zařídit.

Kde najdete Imigrační oddělení v Moskvě?

Hlavní úřad Ústřední imigrační služby naleznete na následující adrese:

Moskva, Pokrovka 42

Nejjistější způsob dopravy na místo je metrem, nejbližší stanice se jmenuje Čistyje prudy. Otevírací doba celého úřadu je od devíti do pěti hodin odpoledne, s výjimkou středy, kdy je úřad zavřený, a pátku, kdy je otevřeno pouze do čtyř hodin.

Co budete na Imigračním oddělení vyřizovat?

V případě, že se vydáváte do Moskvy za prací, máte cestu na tento úřad jistou. Musíte si zde vyzvednout tzv. Plastic card Working Visa, tedy plastovou kartičku, prokazující platnost vašeho pracovního víza do Ruské federace.

Pokud se při vašem pobytu vyskytnou jakékoliv problémy s vaší dokumentací, musíte se opět dostavit na tento úřad. Nejčastějším příkladem je ztráta výše zmíněné karty, či dalších dokumentů. V takovém případě vám zde zdarma vystaví kopii.

Důležité je vědět, že na moskevské Imigrační oddělení půjdete pouze v případě, že chcete pracovat v okolí Moskvy či přímo ve městě samotném. Jiné oblasti mají vlastní pobočky Imigračního oddělení.

V případě jakýchkoliv potíží se můžete obrátit přímo na Imigrační oddělení na telefonu: +7 499 2307253