foto na vízum do Ruska

Jakou fotografii přiložit k žádosti o ruské vízum?

Do Ruska v posledních letech směřuje stále více lidí z České republiky, ať už na služební cesty nebo s cílem obdivovat tamní turistické památky. K cestě do Ruska je ovšem nezbytné vízum, jehož získání nepředstavuje zrovna jednoduchou proceduru a často bývá spojeno s celou řadou nepříjemných komplikací. Z toho důvodu je lepší dát přednost službám prověřené vízové agentury, která se v celém procesu získání víz dobře orientuje. V opačném případě se může lehce stát, že výrazné komplikace může způsobit i „pouhá“ fotografie.

Fotografie na vízum do Ruska musí splňovat následující požadavky:

  • Musí být pouze na bílém pozadí. Jakékoli jiné pozadí (včetně světle šedého nebo modrého) vám konzulát neuzná a je častou příčinou zamítnutí žádosti.
  • Tvář žadatele musí být na fotce zachycena zepředu a bez jakéhokoli rušivého výrazu. V úvahu samozřejmě nepřicházejí ani sluneční brýle, čepice nebo jakýkoliv jiný doplněk, který zakrývá tvář.
  • Zapomeňte i na to, že byste k žádosti o vízum do Ruska použili některou ze svých starších fotek. Stáří fotografie nesmí překročit půl roku.
  • Rozměry fotek na ruské vízum musí mít standardní formát 3,5 x 4,5 cm. Přílišná aktivita při podávání žádosti může rovněž uškodit. Pokud si necháváte zprostředkovat vízum přes agenturu, raději nelepte fotografii přímo na vízovou anketu, ale pouze ji přiložte.

Špatná fotografie může být důvodem k zamítnutí víza

Jestli vaše fotografie nebude splňovat všechny výše uvedené předpisy, bude to pravděpodobně důvod k tomu, aby byla vaše žádost o vízum zamítnuta. Každý by měl proto zvážit, zda je ochoten podobné riziko podstoupit nebo raději přenechá starosti vízové agentuře, která má dostatek zkušeností k tomu, aby předložila všechny dokumenty správně vyplněné a v odpovídajícím formátu.

Pokud si nevíte s čímkoliv rady, obraťte se na naše zkušené pracovníky, kteří vám rádi pomohou.