Matrjošky

Jak získat vízum do Ruska pohodlně a bez čekání na konzulátu

Rusko se v posledních letech stalo pro Čechy velmi zajímavou destinací. Čím dál více turistů s chutí poznává rozmanité památky této velké země. Stále více firem zde navazuje obchodní kontakty, z čehož plyne i nutnost občasných služebních cest do tohoto státu. K cestě je ovšem nutné vlastnit vízum do Ruska. To si samozřejmě můžete zařídit svépomocí, ale existuje i pohodlnější varianta – svěřit se do rukou specializované agentuře.

  • Pohlídáme za vás úplnost všech dokumentů

K zamítnutí žádosti může stačit i maličkost. Obzvlášť pokud cestujete poprvé, může vás zaskočit několik nepříjemností ještě před odjezdem. Žádost o vízum do Ruska je složitý proces a snadno se můžete dopustit chyby. Nejčastěji se jedná o špatné formáty fotografií, chybně vyplněný formulář nebo nedostatečnou platnost pasu. Přímo na Generálním konzulátu Ruské federace můžete navíc narazit na komunikační bariéru – všichni pracovníci mluví pouze v ruštině.

  • Poradíme vám s ubytováním a cestovním pojištěním

Pokud se do Ruska vydáváte poprvé, jistě je pro vás každá rada dobrá. Můžeme vám poradit s tím, které ubytování v Rusku vybrat, rádi vám pomůžeme i s volbou ideálního cestovního pojištění. K udělení víza je navíc nutné pozvání, které můžeme zajistit u naších ověřených smluvních partnerů. Pokud nechcete být zaskočeni, určitě před cestou oceníte i přehled užitečných informací a tipy na cestu. A pokud  budete mít i dále otázky, na které jste nenašli odpověď, kontaktujte naše pracovníky, kteří s vámi všechny případné otázky proberou.

  • Spočítejte si cenu předem a objednejte vízum z pohodlí domova

Konzuláty Ruské federace mají své pobočky pouze v Praze, Brně nebo Karlových Varech. To vás nijak nemusí omezovat a můžete si vízum objednat online. Nejenom, že se vyhnete zdlouhavé administrativě při vyřizování, ale s velkou pravděpodobností se vyhnete i nekonečným frontám, které na úřadech často jsou. Nespornou výhodou je i to, že si můžete v předběžné kalkulaci propočítat, kolik vás vízum do Ruska se všemi doprovodnými službami bude stát.